wtorek, 2 lipca 2013

Nowość od wydawnictwa MG.Wyspa z mgły i kamienia to przepiękna opowieść o tym, że w każdym momencie można uwierzyć w siebie i odmienić los, przeżywając w dodatku niezwykłą przygodę. Julia dzięki swej determinacji trafi na Kretę, gdzie rozpocznie zupełnie nowe życie.

Przez całe lata bała się, że nie da rady wykonać zadań, które sama na siebie nałożyła. Starała się być dla swoich córek jednocześnie matką i ojcem. Każdego ranka myślała jedynie o tym, żeby nikt nie umarł na jej dyżurze. I jeszcze, żeby dziewczynki były szczęśliwe. To wypełniało po brzegi dni i noce.
Kiedy dzieci dorosły, uświadomiła sobie, że w powtarzalnej, banalnej codzienności zgubiła coś bardzo ważnego – samą siebie. Że zapomniała o marzeniach. I postanowiła o nie walczyć. Przeniosła się na cichą kreteńską wieś, aby żyć, robiąc to wszystko, na co nigdy nie miała czasu. Nie podejrzewała, że cisza może oznaczać nadejście burzy i że zaczyna się dla niej życie pełne emocji i niebezpieczeństw. Prawdziwe życie, które ani przez chwilę nie wywoła u niej lęku.


Bajka dla dorosłych? Być może, ale jakże przyjemnie się w niej zanurzyć i przypomnieć sobie, że świat należy do odważnych.  
 Książkę objęły swym patronatem: Magazyn literacki „Książki”, granice.pl, Books Silence oraz Tygodnik Wałbrzyski.
Powieść Pani Magdaleny Kawki będzie miała swoją premierę 31 lipca 2013 r. 

Niniejszy tekst to informacja prasowa , którą otrzymałam od Wydawnictwa MG. 

Na koniec tradycyjnie pytania do Was :
Znacie twórczość tej autorki? Macie w planach ten tytuł? 


7 komentarzy:

 1. Nie slyszalam o tej autorce, ale warto sie chyba przyjrzec blizej jej tworczosci :) Pozdrawiam i w wolnej chwili zapraszam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Twórczości tej pisarki nie znam, ale książkę już mam w planach.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapowiada się ciekawie i chętnie poznam tę ksiązkę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie słyszałam o tej książce ani o pisarce, ale chętnie poznam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam w planach, ale twórczości tej autorki nie znam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie znam jeszcze jej twórczości, ale ta książka mnie interesuje ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie będę oryginalna - nie znam twórczości tej autorki. A czy zdecyduję się na książkę, nie wiem. Poczekam na recenzje. :)

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę i czas zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.