czwartek, 24 września 2015

187. Polskie zwycięstwa- duma bohaterstwo i sukces - Recenzja kalendarza.

 • Wydawnictwo : 2 Kolory 
 • Data premiery  :  19. 08 2015
 • Format : A2
 • Ilość kart : 16
 • Cena: 39 zł
Historia- dziedzina wiedzy opowiadająca o tym, co już minęło i nigdy nie wróci, według przysłowia jest nauczycielką życia. Dla jednych to tylko przedmiot , którego  trzeba się uczyć przez kilkanaście lat w szkole. Dla drugich to wielka życiowa pasja, którą rozwijają na różne sposoby np poprzez czytanie książek, oglądanie filmów, seriali o tej tematyce czy zbieranie gadżetów z nią związanych. Między innymi dla nich wydawnictwo 2 Kolory przygotowało specjalny trzeci już kalendarz. Tematem poprzednich byli żołnierze Narodowych Sił Zbrojnych oraz powstania strajki i zrywy narodowo- wyzwoleńcze. Tym razem pod lupę wzięto wielkie wiktorie Jana III Sobieskiego, Józefa Piłsudskiego, Mieszka I, Stanisława Żółkiewskiego czy generała Władysława Andersa. Bitwy o wolność, o granice, bitwy w kraju i poza nim.
 źródło : materiały prasowe
Kalendarz Polskie zwycięstwa- duma, bohaterstwo, sukces obejmuje okres od września 2015 do grudnia 2016 roku. Prezentuje wszystkie najważniejsze batalie toczone przez polskich żołnierzy w różnych okresach historycznych. Począwszy od Bitwy pod Cedynią z 972 roku, a skończywszy na Cudzie  Nad Wisłą z roku 1920.  Motywem przewodnim kalendarza i symbolem zwycięstw polskiego oręża jest Husaria. 
 źródło: materiały prasowe
 Świetne zdjęcia wraz podstawowymi informacjami o każdym starciu, zaznaczone wszystkie najważniejsze święta i daty historyczne, duży format . To wszystko ułatwia wędrówkę po kartach historii.  Dużo plusów  czy jest jakiś minus ? Tak, ale tylko jeden, to, że bitwy nie zostały ustawione w kolejności chronologicznej. 
źródło: materiały prasowe
Komu i dlaczego warto polecić recenzowany dzisiaj kalendarz ? Po pierwsze wszystkim zainteresowanym tematem, który jest poruszany na jego kartach. Po drugie nauczycielom historii, uporządkowane informacje i kolorowe fotografie z pewnością przykują uwagę niejednego ucznia. Świetnie przygotowana propozycja wydawnicza zarówno pod względem merytorycznym jak i technicznym. Kawał dobrej roboty. Kalendarz można zakupić w dobrych księgarniach oraz na stronie wydawnictwa Wydawnictwo 2 kolory.   
Za kalendarz dziękuję wydawnictwu 2 Kolory. 
 

6 komentarzy:

 1. Fajna pozycja. Nawet nie wiedziałam, że takowa jest na rynku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zatem miło mi, że mogłam Cię o tym poinformować.

   Usuń
 2. Niestety nie znam nikogo takiego, komu mogłabym podarować powyższy kalendarz. Sama też się nie skuszę, gdyż nigdy nie przepadałam za historią.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja studiuję historię i to zawsze była moja pasja, kalendarz jest prześliczny, z chęcią bym go kupiła :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajna sprawa dla miłośników historii :)
  U mnie na ścianie króluje kalendarz z kotami ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ku pokrzepieniu serc ;) fajnie, na pewno dla miloscnikow historii to cos swietnego :) pozdrawiam i zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę i czas zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.