środa, 24 września 2014

Językowo:20 English Matters Fashion Wydanie specjalne 9/2014.

Wydawnictwo Colorful Media oprócz dwumiesięcznika English Matters co jakiś czas przygotowuje dla swoich czytelników tematyczne wydania specjalne. Na rynku pojawiły się już magazyny poświęcone Stanom Zjednoczonym (English Matters Stany Zjednoczone), Wielkiej Brytanii ( English Matters Wielka Brytania), angielskiej muzyce(English Matters Musical Tour), Australii (English Matters Australia). Redaktorzy stworzyli również wydania gdzie głównym tematem jest kuchnia ( English Matters Food and Drink Tour of Great Britain), film (English Matters Guide to the Movies), sport(English Matters Sport) oraz brytyjskie tradycje i zwyczaje ( English Matters Customs and Traditions of Great Britain). W gazetce tematycznej numer dziewięć prym wiedzie moda. O czym dokładnie można poczytać ?
Wśród dwunastu artykułów znajdują się teksty na temat :
 • Mediolanu- miasta, które uważane jest za jedną ze stolic mody. Kojarzy się ono z luksusowymi markami, najlepszymi projektantami i targami takimi jak Mediolan Fashion Week.
 • Historii powstania firmy Vuitton zajmującej się wyrobem ekskluzywnych walizek, torebek i kuferków.
 • Brytyjskich ikon mody takich jak Sttela Mc Carntney czy Christopher Bailey.
 • Tego co było modne w XIX wiecznej Anglii- autor artykułu pan Robin Das przedstawił czytelnikowi garderobę zarówno osób z wyższych sfer jak i ludzi biednych. Minusem artykułu  jest brak ilustracji przedstawiających opisywane stroje.
 • Najpopularniejszych blogów modowych - tutaj dwa polskie akcenty. Blog Maffashion i Jemerced.
 • Ciemnej strony przemysłu odzieżowego- spartańskie warunki pracy w azjatyckich fabrykach, przemoc fizyczna i psychiczne znęcanie się nad pracownikami to tylko niektóre z poruszanych kwestii.
 • Polskiej gwiazdy światowych wybiegów . Pochodzącej z Rzeszowa top modelce  Anji Rubik   również poświecono trochę uwagi.
Ponadto w najnowszym numerze zamieszczono kalendarz najważniejszych wydarzeń ze świata mody, oraz wywiad z Teresą VanHatten-Granath , kobietą, która wykorzystując skrawki materiału szyje ekologiczne torby. Osoby lubiące modę, która jest oryginalna a zarazem  szokująca też będą zadowoleni. Natomiast dla wszystkich miłośników muzyki przygotowano analizę tekstu piosenki Justina Timberake’a Suit & Tie. Standardowo ze strony magazynu można pobrać listę trudniejszych słówek (w formacie PDF), oraz połowę artykułów w formacie mp3. 
English Matters Fashion to gratka dla wszystkich , którzy interesują się modą , śledzą najnowsze trendy, chcą poznać nowe angielskie słownictwo i przy okazji dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy. 
Za magazyn dziękuję Wydawnictwu Colorful Media.  
 


5 komentarzy:

 1. Ja raczej się nie skuszę, ale wiem komu mogę ewentualnie polecić i tak też zrobię.

  OdpowiedzUsuń
 2. Akurat kończę czytać to wydanie i bardzo mi się podoba. U mnie tez niedługo pojawi się recenzja. Modą się raczej nie interesuję, ale naprawdę dobrze mi się czytało.

  http://pasion-libros.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla miłośników mody z najwyższej półki - gratka! Świetnie, że wydawnictwo wpada na takie pomysły, nie ma to jak łączyć przyjemne z pożytecznym. Rozwijać zainteresowania i jednocześnie uczyć języka. ;)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Modą się nigdy jakoś specjalnie nie interesowałam, ale angielski jest takim pięknym językiem, że chyba się skuszę, jak zwykle zresztą, na ten magazyn. :)
  Pozdrawiam,
  Magda

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem w najsłabszej grupie z anglika przez test predyspozycji, ale bardzo go lubię. Popełniłem błąd na egzaminie gimnazjalnym, ale przynajmniej mam nauczkę (zmieniałem odpowiedzi na dobre(tak myślałem,a w rzeczywistości na złe)). Pani od angielskiego dała mi ,,English Matters Wielka Brytania'' i był słowniczek :) Dowiedziałem się na razie o fladze. W piątek postaram się skończyć i podsumować tu(sobie) najważniejsze informacje. Bardzo ciekawią mnie też artykuły dotyczące kuchni, ale mody nie za bardzo ;) Prostym językiem napisane, co jest fajne. A co najważniejsze - tanie!!! Nawet bardzo!!! Tylko - mam pytanie - gdzie w Warszawie można to kupić ???

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę i czas zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.