wtorek, 9 września 2014

165. Katarzyna Michalak Sklepik z niespodzianką Adela.

 • Wydawnictwo :  Nasza Księgarnia
 • Seria/cykl wydawniczy:Seria z kokardką tom 2
 • Rok wydania : 2012
 • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
 • Ilość stron:283
 • Gatunek:  Literatura piękna, powieść obyczajowa
„Zniosę każdy cios przeznaczenia, Bezsilność, łzy, strach i ból, Tylko bądź obok, przyjacielu, Po prostu przy mnie stój”
Przyjaciel, ktoś szczególny, ktoś kto wspiera i pociesza gdy trzeba. Osoba, która rozświetla każdy dzień i niejednokrotnie poprawia zły nastrój . Prawdziwy przyjaciel to ktoś kto jest zawsze i w dobrych i w złych chwilach. Właśnie o takich osobach opowiada w drugiej części serii z kokardką Katarzyna Michalak. Jakie przygody i problemy czekają grupę przyjaciółek z miejscowości Pogodna?
" Ucieczką przed kłopotami ich nie rozwiążesz"
Bogusia, Adela, Lidka , Stasia i Konstancja pięć kobiet  z różnym temperamentem  i innym spojrzeniem na świat . Nadal spotykają się w "Sklepiku z niespodzianką", gdzie plotkują, omawiają różne sprawy przy kawałku ciasta i filiżance herbaty. Ich ukochane miasteczko choć wciąż tak samo przytulne staje się dziwnie inne . Spokój mieszkańców zakłóca niespodziewane pojawienie się od  trzech lat uznawanej za zaginioną Anny Potockiej. Kobieta przypomina Bogusi, że jej serce na papierze wciąż należy do Wiktora. Jednak to nie właścicielka sklepu jest najważniejszą postacią w tym tomie. Pierwsze skrzypce  tym razem gra tytułowa bohaterka czyli Adela. Jej życie przewraca się o sto osiemdziesiąt stopni , niespodziewana wiadomość sprawia, że kobieta zmienia priorytety i odkrywa co tak naprawdę jest w życiu najważniejsze . Dzięki zamieszczonym w książce wpisom z pamiętnika czytelnik ma okazję bliżej poznać dziewczynę, która sporo w życiu przeszła i została odrzucona przez człowieka, którego kochała. Widzi on, że Adela  nie jest taka jak mu się na początku wydawało. Pod maską twardej i pewnej siebie femme fatale skrywa się niezwykle wrażliwa dziewczyna która potrzebuje miłości i którą bardzo łatwo zranić . U pozostałych bohaterek  też nie jest kolorowo . Bogusia wciąż czeka na powrót ukochanego,  Lidka rozpaczliwie pragnie potomstwa, a Konstancja choć spodziewa się dziecka tak naprawdę wcale go nie chce. Jak potoczą się dalsze losy przyjaciółek ? Czy Anna w końcu wyjaśni rodzinie dlaczego wróciła ? Czemu pozwoliła  mężowi Wiktorowi i synowi Bartoszowi myśleć, że nie żyje ? Co się z nią działo przez ten czas ? Czy teraz znów będzie chciała kogoś skrzywdzić? Odpowiedzi na te pytania czytelnik znajdzie w pełnej zaskoczeń i wzruszeń powieści .
 "Wykorzystam każdy dany mi dzień, każdą minutę, byle być szczęśliwą i dawać szczęście innym”
Polska powieściopisarka po raz kolejny nie zawiodła ( przynajmniej mnie). Stanęła na wysokości zadania i oddała w ręce czytelnika książkę , którą czyta się błyskawicznie. Znów wzrusza , rozśmiesza i zaskakuje. 
Sklepik z niespodzianką Adela to opowieść o sile przyjaźni , poznawaniu bolesnej, skrywanej przez lata prawdy, walce z chorobą , rozterkach młodej mamy i poszukiwaniu szczęścia. Tu tak jak w życiu przeplatają się ze sobą miłość i nienawiść, małe radości i trochę większe smutki. Niekiedy jest (jak dla mnie) trochę za słodko i za bajkowo, ale  książkę czyta się bardzo przyjemnie. Tytuł ten gwarantuje czytelnikowi sporo emocji i po prostu miło spędzonych chwil z książką w ręku. 

Źródło cytatów:
[1] Katarzyna Michalak Sklepik z niespodzianką Adela, Wydawnictwo Nasza Księgarnia Warszawa 2012,Str8.
[2] Katarzyna Michalak Sklepik z niespodzianką Adela, Wydawnictwo Nasza Księgarnia Warszawa 2012,Str32.
Za egzemplarz recenzyjny dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia.
Książka zaliczana do wyzwań : 
 • 52 książki 2014.
 •  Czytamy powieści obyczajowe Edycja II.
 •  Polacy nie gęsi- czyli czytajmy polską literaturę Edycja II.
 

   
 

8 komentarzy:

 1. Czytałam z tej serii - Bogusię, która bardzo przypadła mi do gustu, dlatego chętnie zapoznam się w wolnej chwili i z Adelą.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie skuszę się na pewno... Ja i Michalak to nie jest dobry pomysł

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę się w końcu wziąć za tę serię, mam ją całą ale zawsze znajdzie się coś innego :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam pierwszą część i po kolejne sięgnę na pewno.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam i bardzo miło wspominam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Tego typu ksiażki mogą fajnie pokazać, jak pewne wydarzenia potrafią wpłynąć na nasz charakter i priorytety. ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ta część podobała mi się chyba najbardziej. ;)

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę i czas zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.