sobota, 15 lutego 2014

Nowa książka autorki Ps Kocham Cię już niebawem w księgarniach.Autor: Cecelia Ahern
Tytuł: Sto imion
Przełożyła: Agnieszka Andrzejewska
Wydawnictwo: Muza
Premiera: 5 marca 2014


Autorka kultowego „PS Kocham Cię” powraca z nową, o wiele dojrzalszą książką. „Sto imion” to hipnotyzująca opowieść, w której pojęcia przeciętności i wyjątkowości zostają odwrócone. Każdy może stać się bohaterem tej książki, bo każda historia jest warta opowiedzenia.
  
 
Kitty Logan jest sprytna i ambitna, nic dziwnego, że tak szybko wspina się po szczeblach dziennikarskiej kariery. W gorączkowych poszukiwaniach chwytliwych tematów na chwilę zapomina, że medialna afera to nie tylko dobrze zrealizowany materiał, ale również najłatwiejszy sposób na zniszczenie czyjegoś życia. Kitty oskarża młodego nauczyciela o molestowanie seksualne, niwecząc w ten sposób jego plany osobiste i zawodowe. Szybko okazuje się, że podejrzenia były bezpodstawne, ale jest już za późno – raz utraconego autorytetu nie można łatwo odbudować, o czym boleśnie przekonuje się zarówno Kitty, jak i bohater afery. Jedyną szansą dla dziennikarki jest tajemniczy materiał, którego nie zdążyła dokończyć jej mentorka i przyjaciółka. Constance przed śmiercią opowiadała o swoim niezwykłym pomyśle, jednak wszystko, co pozostawiła Kitty, to lista stu nazwisk. Dziennikarka rozpoczyna śledztwo; rozmawiając z kolejnymi osobami z listy próbuje dociec, co je łączy. Pozornie szare historie pozornie przeciętnych ludzi w miarę poznawania stają się coraz bardziej niezwykłe...

 Kitty nie jest ideałem, ma tyle samo zalet, co wad, jednak najważniejszą jej cechą jest ciekawość, która pcha ją do przodu i każe szukać odpowiedzi. „Sto imion” to opowieść o przemianie, jaką przechodzi bohaterka nie za sprawą niezwykłych wydarzeń, a wręcz odwrotnie – dzięki głębokiej analizie codzienności. Wejście w szarą rzeczywistość okazuje się początkiem fascynującej przygody – odtąd tłum ludzi nigdy nie będzie już tylko jednolitą masą, a raczej wielobarwną mieszaniną intrygujących historii.
„Sto imion” to słodko-gorzka historia, w której nie ma głównych bohaterów, wszystkie historie równoważą się i łączą w uniwersalną opowieść o poszukiwaniu dobra. Wyjątkowość powieści polega na tym, że Ahern wyjątkowości nie szuka. Drobne potyczki z losem, małe smutki i zwykłe radości szarych ludzi budują fabułę o niespotykanej sile.  zapuszcza sondę głęboko w materię codzienności, ukazując krzepiącą moc prostych historii.

Jesteście  zainteresowani  tą książką ? Zetknęliście  się już z twórczością Pani  Ahern ?

5 komentarzy:

 1. Nie znam twórczości Pani Ahern, ale bardzo jestem zainteresowana powyższą zapowiedzią jej książki i muszę ją dostać w swoje ręce :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwszy raz słyszę o tej autorce, ale w sumie nie cytam za dużo na co dzień, wiec możliwe, ze moglam nie slsyzec :) Pozdrawiam i zapraszam ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam P.S Kocham Cię. Na tę książkę też mam ogromną ochotę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubię książki tej autorki, już kilka przeczytałam. Ta jest na mojej liście

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem bardzo zainteresowany, co Ahern wymyśliła tym razem. :)

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę i czas zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.