wtorek, 11 lutego 2014

145. Krystyna Mirek Miłość z jasnego nieba.

 • Wydawnictwo :   Feeria
 • Rok wydania: 2014
 • Oprawa: miękka  ze skrzydełkami
 • Ilość stron: 260
 • Gatunek:  powieść obyczajowa 

  " Miłość wymaga zaufania. Jeżeli ma być prawdziwa, trzeba się otworzyć i wpuścić drugą osobę bardzo głęboko we własne życie. Można dzięki temu bardzo wiele zyskać, ale tyleż samo stracić. Dlatego ludzie, którzy się boją,nie potrafią naprawdę kochać". 

 Ostatnio często sięgam po książki naszych rodzimych autorek. Poznaje nowe nazwiska , style pisania i historie. Dzięki uprzejmości wydawnictwa Feeria  do mojej biblioteczki trafiła  najnowsza książka   Krystyny Mirek pisarki,której twórczości wcześniej nie znałam.   Do sięgnięcia po powyższą powieść zachęcił mnie opis z okładki . Czy to był dobry  wybór ?  O tym za chwilę,  najpierw kilka słów na temat fabuły. 

" Miłość z jasnego nieba " opowiada  czytelnikom  historię   Angeliki Niemirskiej. Dziewczyna mając zaledwie dziewiętnaście lat opuściła rodzinny Kraków i wyjechała na stypendium do Monachium. Teraz,   gdy skończyła już studia ekonomiczne , ma dobrą pracę i  zostawiła za sobą bolesną przeszłość nagle musi wrócić w rodzinne strony . Sprowadziły ją tu  sprawy czysto zawodowe . Ma  podpisać kontrakt z pewną firmą informatyczną, którą  reprezentuje Daniel Jakubowski . Umowa będzie korzystna tylko dla jednej  ze stron. Angelika obiecuje sobie , że zrobi wszystko aby zdobyć upragniony podpis i jak najszybciej uciec z miasta  wywołującego tylko przykre wspomnienia . Jednak nic nie przychodzi łatwo bo jej konkurent nie podda się bez walki. Zarówno  on  jak i ona nie dopuszczają do siebie myśli , że mogłoby połączyć ich coś więcej . A jednak  niespodziewanie ich serca wbrew rozsądkowi   zaczynają bić jednym rytmem  Między dwoma osobami,  na co dzień stojącymi po przeciwnych stronach barykady rodzi się uczucie, które zaskakuje nawet ich samych   Jak zachowają się nasi bohaterowie ? Czy  ceniąca sobie niezależność i nie szukająca miłości Angelika  zaryzykuje ?  Jaką decyzję podejmie  Daniel ? Miłość  czy wymarzony kontrakt i spore zyski ? Zapraszam do czytania. 

Jak wspomniałam  we wstępie,  powieść, którą dzisiaj dla Was recenzuje  to moje pierwsze zetknięcie z twórczością Krystyny Mirek. Przyznam szczerze, że na początku ciężko mi było wciągnąć się w historię, którą opowiedziała autorka. Czytałam pierwsze rozdziały i myślałam sobie,że jest to   kolejna historyjka miłośna jakich wiele. Czym tu się zachwycać ?  Przewracając kolejne strony powoli , ale jednak zaczęłam zmieniać zdanie.  Polubiłam  główne postaci zwłaszcza Angelikę . Dziewczyna nie miała łatwego dzieciństwa a osiągnęła naprawdę wiele. Boi się zranienia , kolejnego odrzucenia , ale co zrobić gdy rozum mówi jedno  a serce drugie? 

Po dość niemrawym początku akcja rozwija się całkiem ciekawie . Autorka  nie poprzestaje na jednym wątku. Wprowadza nowe postaci . W tej książce więcej jest opisów niż dialogów . Krystyna Mirek obrazuje miejsce akcji, pozwala zajrzeć do przeszłości bohaterów, poznać ich najskrytsze sekrety. 
Zakończenie utworu  to pole do popisu dla wyobraźni czytelnika, Powieściopisarka daje mu szansę aby sam niejako dopowiedział sobie resztę . Trochę żałuję, że  wątek przyjaciela  Daniela-  Mateusza nie został nieco bardziej rozwinięty. Jednak i tak nie mam na co narzekać,  bo książkę czytało się szybko i przyjemnie.

"Miłość z jasnego nieba jest  powieścią,  która zasługuje na uznanie i uwagę czytelnika.Będzie idealnym prezentem na święto zakochanych czyli Walentynki,  jest w niej bowiem miejsce na dedykacje dla ukochanej osoby.  To opowieść, o miłości przed,którą trudno  się bronić , o próbie ostatecznego rozliczenia się z przeszłością,  trudnych wyborach i zaufaniu. Polecam ją przede wszystkim kobietom,ale także tym, którzy lubią czytać powieści obyczajowe tworzone przez polskie  pisarki.

Źródło cytatu : 

 [1] Krystyna Mirek ,    Miłość z jasnego nieba  ,  Wydawnictwo Feeria  Łódź 2014  ,Str166. 
Za egzemplarz recenzyjny  dziękuję wydawnictwu Feeria.  Książka zaliczana do wyzwań : 
 •  52 Książki 2014. 
 • Polacy nie gęsi -czytamy polską literaturę . 
 •  Czytamy powieści obyczajowe.

 • Wyzwanie rekord 2014. 
 •  Stosikowe losowanie  luty 2014.


  


6 komentarzy:

 1. Osobiście jestem urzeczona tą książką. Bardzo mi się podobała.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam ale mi się nie podobała. Główna bohaterka według mnie była irytująca a cała ich miłość od pierwszego wejrzenia bardzo naciągana

  OdpowiedzUsuń
 3. O, tak myślałam, że będzie dobrze. Muszę po nią sięgnąć

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czytałam jej. Póki co bazuje na recenzjach i jest pół na pół :P

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawa jestem tej książki :)
  Pozdrawiam :>

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapowiada się całkiem dobrze, więc muszę spróbować. :)

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.