czwartek, 31 października 2013

[Dyskusja] Blogosfera kopalnią inspiracji.

Dziś  obiecany post dyskusyjny. Mam nadzieję, że odzew będzie spory  bo temat  wydaje mi się być całkiem ciekawy.

 Blogosfera  - wirtualny świat do, którego weszłam na dobre. Może  nie zamieszczam notek tak regularnie jak jeszcze niedawno, ale  już nie potrafiłabym  tak po prostu tego miejsca porzucić.  Czytam recenzje  książkowe, płytowe, filmowe innych bloggerów nie kopiuje , ale podpatruję ich styl  wygląd strony itd.

 Blogerki pewnie nieświadomie podsunęły  mi kilka tematów do dyskusji, swoimi recenzjami zainteresowały wieloma książkami o, których wcześniej nawet nie słyszałam. Wasze cudne pokazywane co miesiąc stosiki  pełne nowych nabytków na półkach sprawiły, że sama zaczęłam prezentować swoje zdobycze. Różne posty tematyczne są często początkiem interesujących wirtualnych rozmów na tematy około literackie i nie tylko. Czasem zaglądam też na Blogi modowe czy  kosmetyczne. Znajduje tam  stylizacje, opinie o kosmetykach. Fajnie się to ogląda. Na stronach poświęconych muzyce często trafiam na dobre piosenki o, których  zapomniałam.  Jak choćby ta :
Jakich inspiracji szukacie w blogowym świecie, na strony o jakiej tematyce zaglądacie najczęściej?  Dyskusje czas zacząć. 

8 komentarzy:

 1. Podobnie, jak Ty, obserwuję blogi książkowe, aby być na bieżąco w sprawach rynku wydawniczego, lubianych autorów, bądź czytanych powieści. Poza tym inspiruję się blogami genealogicznymi, ponieważ jest to mój drugi konik:) Lubię wiedzieć, do jakich informacji udało się dotrzeć znajomym z blogosfery, czasem dzielę się moimi osiągnięciami w tej dziedzinie. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety od pewnego czasu nie mam aż tak dużo czasu jak wcześniej na blogosferę. Ale bardzo lubie TU przebywać. Najczęściej chodzę po blogach książkowych, choć te kosmetyczne (szczególnie paznokciowe ;) ) również bardzo mnie interesują. Tak jak Ty znajduję dużo inspiracji.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja głównie zaglądam na blogi książkowe, szczególnie gdy pełne są naszej rodzimej literatury. Ostatnio też zaczęłam odwiedzać blogi modowe i kosmetyczne, bo dowiaduje się tam między innymi, jak dobrać ubranie odpowiednio do okoliczności lub, jaki makijaż będzie odpowiedni na daną porę roku.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja w sumie tylko czasem wpadam na blogi, głównie na Twój Aniu.
  Ostatnio zaczęłam się sama zastanawiać nad założeniem, może za jakiś czas.
  Pozdrawiam.
  J.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja najczęściej zaglądam na blogi książkowe i kosmetyczne :)

  OdpowiedzUsuń
 6. ja prócz oczywistych spraw takich jak szukanie ciekawych ksiażek, z blogów czerpię inspirację do swoich zdjęć i dekoracji mieszkania. w ogóle internet to kopalnia złota w tej sprawie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Prowadzę dwa blogi o różne tematyce więc, ale na innych blogach inspirują mnie różne rzeczy. Na czytelniczych lubię czytać o wrażeniach innych po przeczytaniu danego tytułu, na cardmakingowych czerpię motywację do tworzenia - to są tematy które najbardziej mnie pasjonują. Na inne tematycznie zaglądam niezbyt często bo czasu brak ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Anie - ja nie w temacie- wylosowałam ci numerek w losowaniu u Anny - już prawidłowy- i jeszcze raz przepraszam, że tak późno.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.