Drodzy Czytelnicy. Czas na kolejny wpis zawierający inspiracje z zakamarków Internetu. Tym razem będą pokażę Wam interesujące treści znalezione w czerwcu 2023 roku. Jak zwykle będą wywiady, bo np. Rafał Gębura wykonuje fantastyczną dziennikarską robotę, której efektem są wartościowe rozmowy. Swoje robią też autorki kanału Po Cudzemu, Agata uczy i Mówiąc Inaczej wyjaśniając językowe zawiłości.
Uważam, że wartościowych treści nigdy dość, więc zachęcam Was nie tylko do czytania i oglądania tego co dla Was wybrałam , ale i podsyłania własnych, internetowych inspiracji w komentarzach.
- Włoskie wakacje- bar czyli szybka powtórka słówek i zwrotów przed wakacjami. Chcesz powtórzyć sobie włoskie słowa przed wakacjami w tymże kraju ? Koniecznie tu zajrzyj - znajdziesz dużo więcej podobnych lekcji. Klik
- Plaża - podstawowe słownictwo po hiszpańsku. Hiszpański Trening Słownictwa odc.10. Szybka lekcja języka hiszpańskiego ze słownictwem, które przyda się na wakacjach, bo na tapet brane są wyrażenia dotyczące pobytu na plaży.
- Jakie tajemnice skrywają ludzkie kości ? 7 metrów pod ziemią. Rozmowa z Moniką Głądzińską- antopologiem sądowym, która opowiada o swojej pracy czyli badaniu ludzkich kości. Temat ciężki i na tym kanale dość niespodziewany, ale po komentarzach widać, że wzbudził zainteresowanie. Moje także choć początkowo podchodziłam do tego wywiadu dość sceptycznie. Teraz już wiem, że warto tej rozmowy posłuchać. Dlatego posyłam ją dalej.
- Spektrum autyzmu 7 metrów pod ziemią. Rozmowa z Karoliną Szaroszen, dziewczyną, która swoją trudną diagnozę spektrum autyzmu usłyszała dopiero w wieku 25 lat. Wcześniej oceniono, że ma depresję i fobię społeczną. Rafał Gębura uważnie jej słucha, a ona niesamowicie otwarcie i szczerze opowiada o szkolnych traumach, spotkaniu z psychologiem, odrzuceniu i wyśmiewaniu przez rówieśników, ale także bierności dorosłych i braku reakcji ze strony nauczycieli i dyrektora. Jak odbierano jej dziwność i inność ? Kiedy czuła się najbardziej swobodnie i co z czasów szkolnych wspomina najgorzej ? Dlaczego u kobiet rzadziej widać autyzm i dlaczego ją zdiagnozowano tak późno ? Z tej rozmowy wyłania się nie tylko smutny obraz polskiej szkoły i dużych problemów z ustaleniem przyczyny takiego, a nie innego zachowania dziecka i nastolatka , ale też spojrzenie na ten problem z perspektywy nie eksperta, lekarza, rodzica, ale osoby, która sama choruje. Duży plus za takt i kulturę prowadzącego. Dla Karoliny brawa i podziękowania za otwartość i odwagę. Pokazuje, że po latach " odpuszczania " i rezygnowania z codziennych przyjemności, relacji można zacząć niejako żyć na nowo.
- Przestańmy kłócić się o te feminatywy! Mówiąc Inaczej i Mateusz Adamczyk odc. 199. Kolejny głos w dość popularnej ostatnio dyskusji, dość długa i .... no właśnie już sami musicie ocenić czy ciekawa rozmowa. Bo każdy z Was może odebrać ją inaczej. Jednych tak jak mnie wszelkie formy z końcówką lożka i ini mocno irytują, a dla innych feminatywy i innowacje językowe to po prostu znak czasów, Zresztą posłuchajcie i oceńcie.
Ciekawe inspiracje. Ja w sobotę wróciłam z Urlopu wakacyjnego
OdpowiedzUsuńU Ciebie zawsze znajdę ciekawe treści i kanały do odwiedzenia.
OdpowiedzUsuńTakie krótkie lekcje języka, to świetna sprawa dla tych, którzy ruszają na zagraniczne wakacje.
OdpowiedzUsuńDziękuję za polecenie tych ciekawych wpisów.
OdpowiedzUsuńIleż tu ciekawych inspiracji. Poświęciłaś sporo czasu na przygotowanie tej listy. Należą Ci się podziękowania.
OdpowiedzUsuńBardzo lubię rozwiązywać polecane quizy.
OdpowiedzUsuń