czwartek, 26 marca 2020

Ostatnia marcowa dawka kulturalnych inspiracji na czas epidemii

Drogi Czytelniku. Dziś mam dla Ciebie ostatnią w marcu dawkę inspiracji ze świata kultury. Będzie ich nieco mniej niż zazwyczaj, ale mam nadzieję, że znajdziesz coś dla siebie. Zapraszam do lektury.
Strona, na której znajdują się podpowiedzi dotyczące tego co i gdzie warto przeczytać i obejrzeć w czasie epidemii. Są tam również wywiady z ludźmi kultury oraz artykuły mówiące o tym dokąd można się wybrać na Wirtualny Spacer. Poniżej linki do kilku wybranych tekstów. 

II. Czasem wystarczy kliknąć i kultura przyjdzie do Ciebie.
Wystarczy śledzić  Facebookowe  strony teatrów i innych instytucji kulturalnych. Niektóre spektakle i nie tylko są na nich udostępniane  w formie wydarzenia  tj. konkretnego dnia i o konkretnej godzinie. Inne można oglądać o dowolnej porze  w serwisie Youtube w formie czytania performatywnego.
  
Interesujące filmy i spektakle pojawiają się codziennie w TVP Kultura. Inspiracji można szukać także na platformie TVP VOD/ Kulturalny rock szkolny. 
oraz TVP VOD/ Lektury na ekranie

Ode mnie to wszystko. Wybierz to, co Cię  zainteresuje, zainspiruj się, a w komentarzu jeśli chcesz podziel się własnymi inspiracjami. Niech wartościowe materiały zostaną puszczone dalej. 

Udanego dnia. Anne 18. 

5 komentarzy:

 1. Ooo scrable? grywam w pracy

  OdpowiedzUsuń
 2. Ostatnio zwiedzamy wirtualnie muzea, m.in. https://britishmuseum.withgoogle.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne rady. Zawsze można coś dla siebie znaleźć...

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja polecam dla dzieci program "Zaczarowany pociąg", wszystkie odcinki można znaleźć na YouTube, a dla dorosłych "Korona królów - taka historia" na VOD.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.