poniedziałek, 23 marca 2020

Kącik Filmowy #8 Inspiracje dla tych, którzy lubią oglądać filmy w Internecie

Wykonanie : Klaudyna Maciąg

Kącik Filmowy by Anne 18 - miejsce  gdzie będę pisać o filmie. W kąciku znajdą się nie tylko recenzje polskich produkcji które obejrzę i  uznam za warte polecenia.  Będę pisać także o blogach i kanałach w serwisie Youtube poświęconych filmowi.   Znajdziecie tutaj moje  recenzje, przemyślenia i  garść filmowych inspiracji. 

W dobie epidemii koronawirusa kina zostały zamknięte do odwołania, a ramówki stacji telewizyjnych  są mocno zmienione. W ósmej odsłonie Kącika Filmowego mam propozycję dla pewnej grupy osób.  Konkretnie dla tych, którzy chętnie oglądają filmy nie tylko w kinie i w telewizji, ale również w Internecie 

W drugiej części dzisiejszego posta  napiszę o pierwszych  filmach krótkometrażowych nakręconych przez dobrze już znanych, choć nadal młodych, polskich reżyserów.  

I. Coś dla prawdziwych kinomaniaków- głośne polskie produkcje do obejrzenia w Internecie. 
Oto lista kilku polskich hitów kinowych z  lat 2018- 2020 wraz z informacją, gdzie można je obejrzeć. W przypadku platform  VOD i Player za obejrzenie trzeba zapłacić. W zależności od filmu i serwisu opłata wynosi od 10 do 35 zł.  Dlatego nadmieniłam, że jest to propozycja dla prawdziwych  miłośników polskiego kina.

1. Boże Ciało - film, który był polskim kandydatem  do Oscara 2020 jest już dostępny w serwisach  Player i VOD.
2. Córka Trenera - głośny film z 2018 roku w reżyserii Łukasza Grzegorczyka. Do obejrzenia na platformach HBO Go, VOD, Player i  Ipla.
3. Proceder- film Michała Węgrzyna z 2019 roku. Opowieść o życiu i twórczości Tomasza Chady dostępna jest w serwisie Netflix.
4. Sala Samobójców Hejter - najnowszy film Jana Komasy od 18 marca jest dostępny w Player. 
5. W lesie dziś nie zaśnie nikt - pierwszy polski slasher z Julia Wieniawą i Michałem Lupą w rolach głównych. Pierwotnie premiera kinowa filmu miała się odbyć 13 marca 2020 roku. W związku z zamknięciem kin spowodowanym epidemią koronawirusa, producenci filmu zdecydowali się udostępnić go 20 marca w serwisie Netflix.

Więcej  propozycji filmowych znajdziecie pod linkiem VOD Polskie filmy  oraz Netflix Polska- lista filmów i seriali.
   
II.Tak zaczynali reżyserzy młodego pokolenia - pierwsze filmy krótkometrażowe Komasy, Szelc, Smoczyńskiej i Kruhlika.
Nawet jeśli ktoś nie jest kinomaniakiem  być może kiedyś słyszał te cztery nazwiska.  Jeśli nie to w ramach akcji # Zostań w domu ma okazję nadrobić zaległości. Proponuję zacząć od obejrzenia pierwszych filmów krótkometrażowych tych reżyserów. Są to filmy zrealizowane, gdy jeszcze byli studentami szkół  filmowych.    
Ja osobiście prawie w ogóle nie  korzystam z serwisów takich jak Player, Ipla, VOD czy Netflix.   Z zaproponowanych filmów  póki co widziałam tylko Boże Ciało.
 
Jednak mam nadzieję, że  ta garść filmowych inspiracji przyda się Wam moim czytelnikom.
  
Będzie mi miło jeśli w komentarzach, podzielicie się tytułami rodzimych produkcji, które ostatnio obejrzeliście lub dopiero zamierzacie zobaczyć.  Myślę, że każdy Wasz głos może być  podpowiedzią dla innych. 
  
Udanego dnia. Anne 18.  

9 komentarzy:

 1. Ja ostatnio w ogóle nie mam czasu na filmy. Dużo bowiem czytam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubie filmy, ale nie zawsze mam ochotę "gnić" przed TV :) Za to maż z córką uwielbiają!

  OdpowiedzUsuń
 3. Żadnego nie widziałam, ostatnio u nas znów grani są superbohaterowie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja teraz chętnie wracam do starych filmów. Cześć z tych, o których piszesz widziałam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę przyznać, że mam co nadrabiać bo nie oglądałam żadnego z tych filmów.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Mało oglądam filmów, praktycznie wcale. Niemniej jednak planuję zobaczyć ,,Boże Ciało''.

  OdpowiedzUsuń
 7. 4 z 5 filmów mam zaliczone, chętnie zobaczę film nr 5 "w lesie dziś nie zaśnie nikt"

  OdpowiedzUsuń
 8. Teraz serwisy filmowe jak znalazł. Przyda się przerywnik między książką, lekcjami dziecka i sprzątaniem 🤣

  OdpowiedzUsuń
 9. Wciąż nadrabiam zaległości książkowe, na filmy mam już mało czasu, czasem coś obejrzę, ale nie przepadam za polskim kinem.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.