czwartek, 4 kwietnia 2019

Kącik blogowy # 13 Grupy na Facebooku i teksty przydatne dla blogerów

Pierwszy kwietniowy post to kolejna odsłona cyklu Kącik blogowy. Tym razem będzie o grupach na Facebooku, gdzie możecie pokazywać i promować swoje blogi. Oprócz tego dzielę się linkami do kilku tekstów, które przydadzą się zwłaszcza początkującym blogerom. Zapraszam do zaglądania, czytania oraz komentowania. Każdy ślad od Was jest dla mnie bardzo ważny.


Poniżej prezentuję krótkie zestawienie kilku grup na Facebooku poświęconych blogowaniu, które warto odwiedzić i do nich należeć:
 • blogodzielnik Grupa, w której można dzielić się linkami do swoich postów na blogu/  stronie bloga na Facebooku oraz  konta bloga na Instagramie. Każdego dnia na grupę wstawianych jest od jednej do trzech grafik sugerujących jakiego typu posty/ strony wstawiamy i promujemy  danego dnia. Wśród tematów między innymi : Blogi parentingowe, Podróże, Recenzje, Moda i uroda, Lifestyle  Kulinaria oraz  Dzisiejszy wpis.  Są też bardziej uniwersalne kategorie takie jak  np. Facebook, Instagram, Dowolny link, Social Media czy Ulubiony wpis na blogu. Jeden link/ wpis można opublikować maksymalnie trzy razy.
Grupa dla kobiet, które blogowanie traktują jako jedno z narzędzi pracy i źródło zarobku. Coś dla siebie znajdą tam Panie, które prowadzą własne firmy, sklepy internetowe lub chcą rozwijać bloga i dążyć do jego profesjonalizacji.
 • Kreatywne blogowanie Grupa dla osób, które chcą rozwijać i promować swoje blogi. Jeśli tylko ma się takie życzenie można poddać blog ocenie innych członków grupy. Dołączając do grupy dowiesz się nowych rzeczy na temat promoccji bloga w sieci oraz uzyskasz pomoc w mniej lub bardziej skomplikowanych sprawach technicznych związanych z Wordpressem i Blogerem. 
Jeśli znacie inne grupy poświęcone blogowaniu , które są sprawdzone, prowadzone regularnie i warte polecenia śmiało wpisujcie  ich tytuły w komentarzach. 

Posty zawierające porady i inspiracje dla blogerów 
Jak zacząć prowadzenie bloga ?  
Blogger- przeniesienie bloga na własną domenę  
Przeniesienie bloga z Bloggera na WordPress – czy polecam? 

Nieśmiało polecam również posty z mojego kącika blogowego 
Kącik blogowy #1 Anne 18 i jej organizacja bloga oraz inspiracje 
Kącik blogowy #6 Jak pokonać kryzys twórczy ? 

Znacie inne wpisy o podobnej tematyce, które warto pokazać innym blogerom ? Opowiedzcie o nich  w komentarzach pod tym postem  lub we wpisach na własnych blogach. W końcu jednym  z zadań blogosfery jest to abyśmy inspirowali siebie nawzajem.

Dziękuję, że jesteście i tutaj zaglądacie. Może jest Was  trochę mniej niż jeszcze kilka lat temu, ale jesteście i od czasu do czasu dajecie temu wyraz w postaci komentarzy. Dziękuję, Anne 18.

5 komentarzy:

 1. Pamiętam jak korzystałam z porad jak przenieść się na własną domenę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Znam te facebookowe grupy, są bardzo pomocne :) A tekst jak przenieść bloga z Bloggera na Wordpressa był dla mnie bardzo pomocny :)

  OdpowiedzUsuń
 3. jestem w dwóch z nich :) rewelacyjni ludzie i bardzo pomocni

  OdpowiedzUsuń
 4. Własnie jestem przed przeniesieniem bloga w nowe miejsce. :)

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę i czas zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.