piątek, 26 czerwca 2015

Sesja zakończona, teraz tylko obrona + zapowiedź co na blogu w lipcu.

Cześć ! Dokładnie tydzień temu  uzyskaniem ostatnich wpisów zakończyłam swoją szóstą sesję na studiach licencjackich. Teraz została mi tylko i aż obrona. Za siedem dni 3 lipca o godzinie 15. 40 może wcześniej będę zdawać ten najważniejszy egzamin na uczelni - egzamin dyplomowy. Trzymajcie kciuki.  Po obronie upragnione  wakacje, a po nich mam nadzieję powrót na studia II stopnia  ( magisterskie). Kierunek? Jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli to będzie to coś związanego z mediami i dziennikarstwem, ale  póki co nic nie jest jeszcze pewne. Najpierw trzeba obronić licencjat, potem będę myśleć co dalej.   Opowiedzcie o swoich obronach, o tym co studiowaliście/ studiujecie / będziecie studiować  od  nowego semestru i dlaczego padło na akurat ten kierunek. Jestem ciekawa waszych odpowiedzi
Źródło : Google Grafika
W lipcu na blogu pojawią się  następujące posty :
1. Recenzje książek - ostatnio nie miałam czasu na czytanie, ale jest kilka powieści, które czekają na zrecenzowanie, niektóre kilka tygodni, kilka nawet dwa miesiące. Mam oczywiście gdzieś tam przygotowane szkice tekstów, cytaty, które chcę wykorzystać, wyszczególnione mocne i słabe strony danego tytułu  itp. Trzeba to tylko zebrać w całość, poprawić a potem opublikować. Jakie  książki zrecenzuje ? będą to zarówno polskie jak i zagraniczne tytuły, egzemplarze recenzyjne i zakupy własne. Oto lista :
 • Sarah Jio Dom na jeziorze- cudowna pełna ciepła i tajemnic opowieść, która bardzo mi się podobała,  ocenię ją wysoko, ponieważ uważam, że na to zasługuje. Jest naprawdę dobra i warta przeczytania. Oby więcej takich na naszym rynku wydawniczym. Zdecydowanie tegoroczna perełka.
 • Katarzyna Michalak  Nie oddam dzieci !!!- książka z, której oceną mam naprawdę duży problem. Są w niej, rzeczy dobre, ale też takie , które mi się nie podobały i już wiem, że je skrytykuje. Co konkretnie mam na myśli ? Poczekajcie cierpliwie , a wszystkiego się dowiecie .
 • Rebecca Donovann Co jeśli - nowa książka autorki serii Oddechy. 
2. Recenzje  materiałów do nauki języków obcych tj. Fiszki i magazyny językowe. 
 •  Fiszki Życie codzienne i 15 innych tematów - w wakacje planuję powrócić do nauki angielskiego na początek powtórka słownictwa, które jest podstawą każdego języka obcego.
 •  Angielski w karteczkach Słownictwo dla średnio zaawansowanych cz 3 - skok jeden, a może nawet dwa poziomy wyżej. Według klasyfikacji  Rady Europy jest to zestaw z poziomu C1. Trzeba sobie stawiać poprzeczkę coraz wyżej, aby lepiej nauczyć się tego języka.
 • 4 wydania magazynu English Matters - są to głównie numery archiwalne lub z początku roku , bieżące zamówię dopiero wtedy gdy zrecenzuję te zaległe. Już nie mogę się doczekać chwili gdy wrócę  do nauki języków obcych bardzo mi tego przez ostatnie miesiące brakuje. Naprawdę .
3. Niewielki stosik z nowymi książkowymi zdobyczami - dosłownie kilka tytułów jakie trafiły ostatnio do mojej biblioteczki. Poza tym będą też recenzje tytułów czytanych w lipcu, ale jeszcze nie wiem jakie pozycje ostatecznie wybiorę. Czas pokaże. Zabraknie za to wpisów dyskusyjnych, muzycznych i informacyjnych. Było ich w tym roku zdecydowanie za dużo.  Po raz kolejny dziękuję Wam, że mimo to cały czas ze mną jesteście. Dajcie mi jeszcze chwilę , a wrócę do Was z nową energią zapałem i głową pełną pomysłów.
4. Coś czego na moim blogu jeszcze nie było czyli kolejny Post Niespodzianka. 
 Na, który z zapowiadanych wpisów czekacie najbardziej ? Życzę miłego dnia i wracam do nauki.
11 komentarzy:

 1. Pamiętam, jak ja się denerwowałam na swojej obronie licencjatu. Bądź dobrze przygotowana, a nic nie powinno Cię zaskoczyć. Życzę powodzenia i będę czekać na lipcowe wpisy :) Trzymam kciuki!

  OdpowiedzUsuń
 2. No to powodzenia! Ja od października zaczynam studia pierwszego stopnia, kierunek geografia, ponieważ to niesamowicie fascynująca nauka. Marzy mi się praca naukowa, bądź w meteorologii, ewentualnie GIS i nie obchodzi mnie to, że inni mówią, że pracy nie będzie po tym. Co którejś osobie się udaje i może to będę właśnie ja? A jak nie to zrobię podyplomówkę. Poza tym chcę się jeszcze zająć pisaniem, ale nie wiem, czy to się uda.

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja czekam do wtorku na wyniki matur, później będzie wiadomo coś więcej. Ostatnio zastanawiam się nad fizjoterapią :)
  Moje-ukochane-czytadelka

  OdpowiedzUsuń
 4. Będę mocno trzymała kciuki :) ja się bronię dopiero za rok :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Powodzenia na obronie!
  Ja swoją pamiętam, ale to było dawno temu...hihi stara jestem. Studiowałam dziennikarstwo z bibliotekoznawstwem i pracę magisterką pisałam na temat Radia Kielce, bo w tymże mieście studiowałam właśnie.
  Wykształcenie to jedno a praca to coś zupełnie innego. W zawodzie nie pracowałam ani jednym ani drugim, ale przydają się w życiu :)
  Czekam na recenzje zwłaszcza!

  OdpowiedzUsuń
 6. Trzymam w kciuki na obronie.
  Życzę miłej lektury i czekam na recenzję.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czekam na wszystkie aspekty blogowego czytelnictwa, które maja się u Ciebie pojawić :) Ja na studia też mam zamiar się wybrać, ale przydałoby się wcześniej ukończyć liceum :P Życzę powodzenia!! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Trzymam mocno kciuki za Twój egzamin licencjacki :) sama swój zdawałam rok temu, stres jest, ale naprawdę nie ma po co się stresować. To w 99% przypadków jest formalność :)
  Czekam także na recenzje, zwłaszcza książek i fiszek :)

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę i czas zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.