czwartek, 11 czerwca 2015

Muzyka, która towarszy mi ostatnio przy nauce.

Cześć !  Korzystając z dzisiejszego  niespodziewanie wolnego dnia postanowiłam coś dla Was naskrobać. Ostatnie dni upływają mi na nauce do kolejnych zaliczeń i egzaminów. W jej trakcie zawsze towarzyszy mi muzyka i to właśnie nią  po raz kolejny zresztą chciałabym się z Wami podzielić.  Może Wy też zdradzicie mi czego słuchaliście/ słuchacie ucząc się do matury/ sesji ?  Najpierw parę słów ode mnie .

1. Elina Born & Stig Rasta Goodbye to Yesterday - estońska propozycja na tegorocznej Eurowizji. Gdybym to ja miała wybierać wygrałaby właśnie ta piosenka.
2. Molly Sterling Playing WithNumbers- nastolatka reprezentująca na konkursie w Wiedniu Irlandię. Moim zdaniem najbardziej niedoceniony utwór drugiego półfinału. 
3. Morland i Debrah Scarlett A Monster Like Me - dowód na to, że na konkursie Eurowizji można usłyszeć perełki.  Swoją drogą ta kompozycja jest trochę podobna do tej, która  wygrała konkurs w 2011r.
4. Aminata Savado Love Injected- ostatni eurowizyjny akcent  tym  razem z Łotwy. Jeśli chodzi o mój osobisty ranking ta piosenka plasuje się na miejscu czwartym
(zaraz po propozycjach z Estonii, Polski
i Irlandii). Bardzo mnie cieszy fakt, że w niektórych krajach doceniono ten utwór, świadczą o tym  najwyższe noty z Irlandii, Litwy, San Marino i 10 punktów z Polski.
5. Marta Dryll  Time bardzo zdolna wokalistka z Warszawy, uczestniczka IV edycji The Voice of Poland, potwierdzenie, że team Marii Sadowskiej w tamtej odsłonie show był naprawdę silny.


6. Sandra Mika Uwierz - ten sam program , ta sama edycja i drużyna. Jedna piosenka, ale, aż trzy plusy. Za własny tekst, melodię i za to, że po polsku brawo Sandra.
7. Peter and Jacob Emotions - jeden z singli zwycięzców piątej edycji Must Be The Music. Swoją drogą cała ich debiutancka płyta jest świetna. Polecam fanom ballad .
8. Krzysztof Kiliański & Sarsa Markiewicz Ktoś Między Nami ( org. Anna Jantar & Zbigniew Hołdys)- niezapomniany duet w nowej wersji. Ja jestem zdecydowanie na tak.
Te 8 utworów to tylko garstka tego czego obecnie słucham . Resztą dzieliłam się już wcześniej o tutaj : 

lub pisałam na blogu muzycznym :

Pozostałe  kompozycje zaprezentuje innym razem. W przyszły weekend postaram się naskrobać jakąś recenzje, a na razie trzymajcie kciuki za moje jutrzejsze zaliczenia i podrzucie linki do Waszej ulubionej muzyki. Miłego słuchania. Anne 18. 

7 komentarzy:

 1. Piosenka Marty Dryll mnie bardzo ujęła. Ma dziewczyna zarąbisty głos!

  OdpowiedzUsuń
 2. Trzecią piosenką od początku byłam zauroczona :) Druga rzeczywiście została niedoceniona... Zaś propozycja Estonii mnie nie porwała, aczkolwiek nie jest zła. "Love Injected" też mi się podoba. I 8 śliczna, szkoda, że Markiewicz musiała zrezygnować z Voice'a.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli chodzi o Eurowizję, według mnie powinna wygrać Rosja lub Łotwa. Lubię piosenkę (lecz nie na żywo!) z Albanii. Ściągnąłem również "Goodbye to Yesterday" oraz "Here For you". Ja ogólnie obracam się w mocniejszej muzyce. Rock i metal towarzyszy mi praktycznie zawsze, również przy nauce ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znam żadnej z powyższych piosenek, ale do gustu przypadł mi utwór - Ktoś Między Nami.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja gdy się uczę bardzo często włączam sobie muzykę w której wyraźnie słychać instrumenty strunowe smyczkowe uwielbiam dźwięk skrzypiec. Moją w sobie coś co mnie do niech przyciąga.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.