poniedziałek, 2 marca 2015

Coś czego dawno u mnie nie było czyli stosik.

Witajcie na początku nowego tygodnia. Po dwóch recenzjach przyszła pora na zaprezentowanie czegoś czego dawno nie pokazywałam. Ostatni stosik pojawił się na tym blogu w listopadzie . Jakie książki zawitały  do mnie od tamtego czasu ? Mimo iż mamy już marzec  to nowych  pozycji jest niewiele. Wszystko dlatego, że na trzecim roku studiów nie mam zbyt wiele czasu na czytanie i blogowanie. Co za tym  idzie nie kupuję zbyt wielu powieści, ani nie zamawiam  masy egzemplarzy do recenzji. Tyle słowem wstępu , teraz przechodzę już do prezentacji tego co zasiliło moją biblioteczkę na końcu zeszłego  i na początku tego roku.
1. Krzysztof Ziemiec, Mira Suchodolska Wszystko jest po coś- od Wydawnictwa M, świetny wywiad ze świetnym dziennikarzem. Szczery i dający do myślenia. Recenzja
2. Krzysztof Ziemiec Warto być dobrym- j.w kolejna dobra książka , która pokazuje, że warto pomagać. Recenzja
3. Anna Ficer- Ogonowska  Alibi na  szczęście- zakup własny, książka , która od dawna chciałam przeczytać  i zdobyć. Za mobilizację dziękuję Ewelinie z bloga Ejotkowe postrzeganie świata, która przygotowała dla mnie indywidualne wyzwanie czytelnicze związane z twórczością tejże autorki. Do kwietnia na pewno zdążę. Myślę, że jeśli spodoba mi się tom pierwszy zdobędę także i dwa kolejne.
4. Cathy Glass  Zapomniane dziecko - zakup własny jeszcze z listopada. Teraz do pełnej kolekcji wszystkich książek Glass wydanych w Polsce brakuje mi tylko powieści Ukryty. Zobaczymy może jakoś uda się ją zdobyć. Fajnie mieć wszystkie książki ulubionej autorki na półce.Recenzja
5. Gabriela Gargaś Pośród żółtych płatków róż - od Wydawnictwa Feeria, jeden z dwóch zamówionych w tym roku egzemplarzy recenzyjnych. Namaluj mi słońce tej autorki mi się podobało, mam nadzieję, że z tą książką będzie podobnie. Jest to kolejna powieść, którą zaliczę do trzeciej edycji wyzwania Polacy nie gęsi. Jest to jedno z dwóch wyzwań  w jakim w tym roku biorę udział. Mam na półkach mnóstwo książek polskich autorów, więc wiem, że uda mi się je zakończyć. Może nawet z wynikiem wyższym niż 12 pozycji.
6. Sarah Jio Dom na jeziorze- zakup własny. Po lekturze Marcowych fiołków postanowiłam, że chciałabym przeczytać i mieć na półce wszystkie książki autorki. Pora zatem zacząć poszukiwania.
Teraz jeszcze pozycje, których brakuje na bannerku.
7. Rebecca Donovan Oddychając z trudem-  drugi tegoroczny egzemplarz recenzyjny i druga część serii Oddechy. Mam taką zasadę, że jeśli zaczynam czytać jakąś serię to ją kończę. Tom pierwszy czyli Powód by oddychać był całkiem fajny. Zobaczymy jak będzie teraz. Mam nadzieję, że się nie zawiodę.
8. English Matters nr 49/ 2014-  od Wydawnictwa Colorful Media- ostatnio nie miałam zbyt wiele czasu, ani też ochoty na naukę angielskiego. Mam jednak nadzieję, że  niebawem uda mi się nadrobić językowe zaległości, bo jeśli człowiek przez dłuższy czas nie ma kontaktu z językiem obcym może potem stracić motywację do regularnej nauki. Wiem to z własnego doświadczenia.
9. English Matters nr 50/2015- jak wyżej.

Na koniec  tradycyjne pytanie do Was. Widzicie  coś dla siebie, a może lektura któreś z zaprezentowanych pozycji już za Wami ? Podzielcie się wrażeniami.


15 komentarzy:

 1. Mam wielką chęć na "Dom na jeziorze":)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ależ Ci zazdroszczę "Domu nad jeziorem". Muszę mieć tę książkę!

  OdpowiedzUsuń
 3. Zazdroszczę książki "Pośród żółtych płatków róż" ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Żadnej z tych książek nie znam, więc czekam na recenzje. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Najchętniej przeczytałabym "Dom na jeziorze" :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja któregoś dnia postaram się sięgnąć po książkę pana Krzysztofa :)

  OdpowiedzUsuń
 7. "Dom na jeziorze" i "Pośród żółtych płatków róż" już za mną - obie genialne!
  Ziemca czytałam ostatnio, ale inny tytuł.
  "Alibi..." to nie wiem jeszcze, ale czekam na Twoją recenzję :)
  Mam tylko prośbę - o wyrzucenie "z" z Ezjotkowe.... bo to Ejotkowe :)

  OdpowiedzUsuń
 8. "Dom na jeziorze" na pewno będę chciała przeczytać, czytałam inne książki autorki i byłam nimi zachwycona :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nic nie czytałam, ale największą chęć mam na ,,Dom na jeziorze" :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Interesujące nabytki. Czytałam ''Dom na jeziorze'' i jestem nim zachwycona. Piękna historia. Znam także "Pośród żółtych płatków róż" i też ogólnie wspominam całkiem dobrze.
  Życzę miłej lektury.

  OdpowiedzUsuń
 11. "Alibi na szczęście" tak średnio mi się podobało :) zbyt przesłodzone jak dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Znam "Alibi na szczęście", jakiś czas temu przeczytałam całą serię i mogę nawet pochwalić się autografami autorki ;). Wszystkie 4 części oceniłam pozytywnie, chociaż "Szczęście w cichą noc" odrobinę mnie zawiodło

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.