niedziela, 26 sierpnia 2012

Językowo: 01 Angielski 600 fiszek Kolokacje.

Znajomość języków obcych otwiera przed nami wiele  nowych możliwości.. Dzięki niej  możemy swobodnie porozumiewać  się np podczas wakacji w danym państwie. Język angielski jest w dzisiejszych czasach jednym z najpopularniejszych. Używa się go nie tylko w Wielkiej Brytanii czy USA , ale też w większości pozostałych miejsc na mapie Europy i nie tylko. Umiejętność sprawnego posługiwania się  mową Anglików daje szansę otrzymania  lepszej posady . Pozwala również  podjąć naukę na jednej z tamtejszych uczelni. Jak wiadomo Stanford , Harvard czy Oxford  to jedne z najlepszych  uniwersytetów globu. Powodów dla, których warto podnosić swoje umiejętności w tym zakresie jest więc naprawdę dużo.
Pomocną dłoń wyciąga do nas Wydawnictwo Edgard.Firma  ma w swojej ofercie ogromną ilość pomocy dydaktycznych. "Angielski 600 fiszek Kolokacje" to jedna z ich sierpniowych nowości.
Dla przypomnienia :
Kolokacja to wyrażenie  będące często używanym zestawieniem słów, w którym   sens całości wynika ze znaczeń poszczególnych wyrazów, na przykład obrać jabłko, odczuwać tęsknotę, mocna kawa, silny wiatr.
Fiszka   natomiast jest dwustronna i wygląda tak:
Jak widać na załączonym obrazku kartoniki są niewielkie. Tak więc bez problemu zabierzemy  je ze sobą nawet w podróż.  Po otwarciu pudełka  najpierw możemy zobaczyć słowo + przykładowe zdanie z jego wykorzystaniem po polsku. Gdy odwrócimy fiszkę widzimy to samo sformułowanie w języku angielskim. Logo , które znajduje się w rogu informuje nas do której z 32 grup tematycznych należy dane połączenie wyrazów. Najlepiej  uczyć się etapami i systematycznie powtarzać słówka z określonej dziedziny.
Do produktu dołączona jest ulotka zawierająca fotografie wybranych publikacji wydawnictwa. Jest w niej też krótki tekst o tym jak należy korzystać z małych karteczek zwanych fiszkami. Zestaw sześciuset najczęściej używanych kolokacji jest przeznaczony przede wszystkim   dla osób mających przed sobą egzamin językowy. Pozwolą one perfekcyjnie się do niego przygotować. Fiszki to szybki i skuteczny sposób na to aby zapamiętać najbardziej przydatne zwroty. Wszystkie wyrazy są pogrupowane więc podczas nauki na pewno się nie pogubisz.  Ja sama już od dawna chciałam wypróbować tę polecaną przez wielu metodę edukacji. Choć było to moje pierwsze spotkanie z  tego typu karteczkami  śmiało mogę powiedzieć:
Jest to dobry i szybki  sposób nauki wyrażeń , których wcześniej nie słyszeliśmy   a  także doskonała okazja  aby utrwalić słownictwo  jakie  już  wcześniej poznaliśmy.

Za możliwość zrecenzowania fiszek  serdecznie dziękuję Wydawnictwu Edgard .

9 komentarzy:

 1. Jako że moje zdolności nauki angielskiego są dość żałosne, a jednak zgadzam się ze stwierdzeniem, że warto znać ten język, to może te fiszki byłyby dobrym pomysłem dla mnie... muszę się zastanowić, może skorzystam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Brzmi pomocnie, ale ja już nie potrzebuję. Aczkolwiek ciekawy sposób na naukę. Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo chętnie sama przekonam się o skuteczności nauki z fiszek, mam nadzieję, że wkrótce będzie mi to dane :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Angielski, czyli coś dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Korzystałam już z fiszek od Wydawnictwa Cztery Głowy, więc i na te mam chrapkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo lubię fiszki tego wydawnictwa, bo są świetnie skonstruowane. Mam ochotę również i na te :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Oj, kolokacje w angielskim potrafią być problematyczne. Takie fiszki to wręcz idealne rozwiązanie. Lubię ten sposób nauki, jest bardzo skuteczny.

  OdpowiedzUsuń
 8. Naprawdę świetnie napisane. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku. Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.