piątek, 6 czerwca 2014

Nowość od Wydawnictwa Literackiego.

Karolina Frankowska (ur.1975) – scenarzystka, pomysłodawczyni i scenarzystka pierwszych serii „Prawa Agaty”, serialu TVN, który gromadzi od kilku sezonów ponad 2-milionową widownię oraz autorka pomysłu i scenariusza do popularnego serialu TVP „Nowa”. Pracowała także przy takich produkcjach serialowych i fabularnych jak „Komisarz Aleks”, „Kryminalni”, „Ojciec Mateusz” czy „Dlaczego nie”, „Tylko mnie kochaj”. 

Od czasów serialu Przyjaciele nie opowiedziano takiej historii o przyjaźni!
 
  Chociaż jesteśmy tak różni, że patrzymy na siebie jak na kosmitów, to wszystkim - oprócz tlenu - do egzystencji niezbędna jest ... przyjaźń. Bez niej nie ma ani szczęśliwej miłości, ani rodziny.
 
Świeżo upieczona magister psychologii Zosia ma masę planów na przyszłość, ideałów, zapału  i… boleśnie zderza się z rzeczywistością.  Zamiast wymarzonej pracy w zawodzie psychoterapeuty ląduje w biurze doradztwa zawodowego wątpliwej renomy, jej finanse to jedna wielka katastrofa, a dodatkowo nie wiedzie się jej w miłości.
Aby sprowokować szczęście do małego uśmiechu, postanawia uciec się do starego, sprawdzonego sposobu - wystarczy zapisać swoje marzenie na karteczce i zakopać bez ujawniania treści.  Dobrze, że chociaż w tej sprawie może liczyć na pomoc Kaśki i Bartka - swoich przyjaciół ze studiów. Całą trójkę poznajemy w momencie, gdy tłumaczą się policjantom, co robią wieczorem w parku z butelką wina i …saperką. Wydaje się, że gorzej już być nie może … A tymczasem magiczna sztuczka najwyraźniej zaczyna działać! Zosia po kilku dniach dostaje propozycję pracy. Psycholog-konsultant na planie popularnego serialu, to brzmi świetnie!

Ale czy rzeczywiście los w końcu uśmiechnął się do Zosi? A może to początek kolejnego pasma niepowodzeń? Jedno jest pewne: zawsze i wszędzie przy Zosi będą jej przyjaciele. Nawet wtedy, gdy jej świat dosłownie zacznie się rozpadać na drobne kawałeczki. Prawdziwe oblicze świata gwiazd, który po liftingu  pokazują nam media, szalone zbiegi okoliczności, nieoczekiwana miłość, szczypta optymizmu i dużo humoru – oto, co na pewno znajdziemy w tej uroczej komedii romantycznej Karoliny Frankowskiej. Premiera książki będzie miała miejsce 3 lipca 2014r. 
Jesteście zainteresowani tą pozycją literacką ? 

 

 


 


12 komentarzy:

 1. Z serii z fasonem czytałam "Zabłądziłam", które po prostu ubóstwiam, więc pewnie i po "Zaczaruj mnie" sięgnę. Zwłaszcza że zapowiada się taka lekka, wakacyjna lektura :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ojej. Bardzo jestem zainteresowana, tylko ciężko będzie ją dostać w swoje ręce, ale może jakoś się uda.

  OdpowiedzUsuń
 3. Oczywiście, że jestem zainteresowana :) Tym bardziej, że przeczytałam już dwie poprzednie z serii " Z FASONEM ".

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem zainteresowana, bo coś czuję, że to książka w sam raz na leniwe letnie wieczory:)
  mirabelkowabiblioteczka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Takie książki raz do mnie trafiają, a raz nie. Za to serial "Przyjaciele" trafił do mnie bez pudła. :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie słyszałam ani o serii ani o książce, ale brzmi ciekawie. A "Prawo Agaty" uwielbiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Jestem bardzo, bardzo zainteresowana.Chciałabym przeczytać tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jeszcze trochę do premiery :)) zapraszam na nowy post :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam ochotę na tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Trochę mnie kusi to porównanie do serialu "przyjaciele", który uwielbiam i mogłabym oglądać non stop.
  kolodynska.pl

  OdpowiedzUsuń
 11. Widzę że to coś dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Zdecydowanie tak, lubię takie historie ;)

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku Witaj na blogu Książki Warte Przeczytania. Dziękuję, że tu zajrzałeś i przeczytałeś to, co dla Ciebie napisałam. Jeśli masz ochotę i czas zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Anne 18.