Drodzy Czytelnicy. Dzisiaj mam dla Was kolejną odsłonę cyklu którzy bardzo polubiliście czyli Inspiracje z zakamarków Internetu. Jak zawsze wśród propozycji wartych obejrzenia i przeczytania znajdą się wywiady przeprowadzone przez twórców internetowych. Pokaże kolejne wartościowe rozmowy Rafała Gębury i Michała Misiorka. Wśród inspiracji umieściłam także nowości od Pauliny Mikuły, Tomasza Kammela oraz Arleny Witt.
Nie mogłam nie zamieścić w tym wpisie linków do wartościowych tekstów z innych blogów. Ich tematyka jak zawsze jest różnorodna. Począwszy od tekstów o planowaniu, organizacji czasu, poprzez te dotyczące Ukrainy, nauki języków obcych psychologii, a skończywszy na quizach.
- Ukraina. W Charkowie dzieje się piekło 7 metrów pod ziemią. Tym razem rozmówczynią Rafała Gębury jest Viktoriia, ukraińska nauczycielka fizyki która uciekła do Polski wraz z dwójką dzieci. Kobieta opowiada o czasie kiedy przez kilka dni musiała ukrywać się w piwnicy i o bombardowaniu jej rodzinnego Charkowa. Jak dowiedziała się o wojnie , jak zareagowały na to dzieci ? Kiedy zdecydowała się na ucieczkę ? Posłuchajcie jej historii. Ta trwająca niewiele ponad dziesięć minut rozmowa, która może powiedzieć Wam więcej niż niejeden przekaz telewizyjny.
- W czy na ? Oto jest pytanie. Mówiąc Inaczej odc. 182. W najnowszym odcinku swojego programu Paulina tłumaczy dlaczego obie formy czyli zarówno w Ukrainie jak i na Ukrainie są poprawne. Opowiada też o tym skąd wzięła się nazwa pierogi ruskie. Może to być dla Was zaskoczenie.
- Roger- kto to jest ? Po Cudzemu odc. 249. Kolejna szybka lekcja angielskiego.
- Po co rozmawiać o emocjach ? Kammel Czanel odc.100. Drugi odcinek nowego podcastu znanego prezentera telewizyjnego. Rozmowa o emocjach. Z kim ? Z dziennikarką Martą Manowską, która pracuje z ludźmi, w programach gdzie ważne są emocje. Z osobami szukającymi miłości oraz seniorami, którzy spełniają marzenia. W jej pracy rozmowa jest niesamowicie ważnym narzędziem.
- Pracuję za uśmiech. 7 metrów pod ziemią- rozmowa z Ewą Szczepańską, kobietą, która od dwudziestu dwóch lat jest wolontariuszką w jednym z hospicjów w Otwocku. Od ponad dwóch dekad pomaga bezinteresownie. W czasach kiedy za wszystko płacić trzeba coraz więcej takie osoby i takie nawet krótkie rozmowy są niezwykle potrzebne. Czego musi nauczyć się hospicyjny wolontariusz i jakie są dwie rzeczy, których absolutnie nie może robić?Czego potrzeba pacjentom w hospicjum ? Co należy do zadań wolontariusza? Tego i nie tylko dowiecie się z poniższego wywiadu. Jest on częścią kampanii społecznej marki Douglas Jesteśmy piękni czyniąc dobro.
W wolnej chwili na pewno rzejrzę te materiały.
OdpowiedzUsuńPostaram się znaleźć czas, żeby zajrzeć do podlinkowanych tekstów i filmów. Zainteresowała mnie zwłaszcza tematyka Ukrainy i wolontariatu hospicyjnego.
OdpowiedzUsuńŚwietna porcja materiałów. Z pewnością skorzystam w wolnych chwilach. Pozdrawiam :)
OdpowiedzUsuńzainteresowała mnie pozycja o różnicy w i na Ukrainie, z przyjemnością zobaczę
OdpowiedzUsuńDziękuję za polecenie. Będzie co czytać i oglądać.
OdpowiedzUsuńSuper dzięki, dwa ostatnie bardzo mnie zaciekawiły
OdpowiedzUsuńSporo tego, na pewno jakiś mnie na tyle zaciekawi, że będę go polecać.
OdpowiedzUsuńDziękuję za ciekawe rekomendacje, ciekawa selekcja.
OdpowiedzUsuńBardzo mnie cieszy, że w końcu mówimy w Ukrainie zamiast na Ukrainie. To samo ogólnie powinno być z Litwą czy Białorusią.
OdpowiedzUsuńJest się w czym zaczytać w wolnych chwilach.
OdpowiedzUsuńCiekawe materiały niewątpliwie zajrzę do nich na dłuższą chwilę ;)
OdpowiedzUsuńW wolnej chwili chętnie zajrzę, co prawda tematyka wojenna bardzo trudna, ale mamy wręcz obowiązek moralny o niej mówić.
OdpowiedzUsuńTeż tak sądzę, trzeba o tym mówić.
UsuńSerce krwawi, jak słucha się tego, co się dzieje w Ukrainie :( Pozostałe materiały także bardzo interesujące.
OdpowiedzUsuńCieszę się, że mam gotowe namiary, tak wiele ciekawych materiałów jest w internecie, jednak nie zawsze udaje się na nie trafić. :)
OdpowiedzUsuń