Uważam, że wartościowych treści nigdy dość, więc zachęcam Was nie tylko do czytania i oglądania tego co dla Was wybrałam , ale i podsyłania własnych, internetowych inspiracji w komentarzach.
- Uboczne efekty muzyki. Nauka to lubię. 1 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Muzyki. Wydawać by się mogło, że słuchanie jej na co dzień z umiarem i niezbyt głośno przynosi wyłącznie pozytywne skutki.
- Po jednej nutce- kanał z quizami muzycznymi tworzonymi na podobnej zasadzie jak w teleturnieju Jaka to melodia? Nieco łatwiej, bo z fragmentem tekstu. Każdy filmik składa się z piętnastu utworów. Tytuł i wykonawcę można odgadnąć po pierwszym ( jedna sekunda sama muzyka) , drugim (dwie sekundy i fragment tekstu) bądź trzecim ( cztery sekundy i kolejny kawałek tekstu) fragmencie. W quizach do zdobycia jest od 5 do 1 punktu w zależności od szybkości odgadywania. Na kanale znajdziecie materiały z przebojami roku, dekady, hitami Konkursu Piosenki Eurowizji, muzyką z bajek, filmów, seriali, a także singlami zagranicznych artystów takich jak : Adele, Beyonce czy Taylor Swift. Poniżej przykładowe nagrania. Trzy z osiemnastu dostępnych na kanale. Po więcej warto zajrzeć tam Miłej zabawy.
- Madka i jej bombelki. Co nam robią te słowa ? Mówiąc Inaczej odc. 213. Odcinek dotyczący słów, których nigdy nie używam, bo uważam je za nietaktowne , może nawet obraźliwe. Niestety często można je spotkać w Internecie na rozmaitych forach czy w komentarzach na fb, zwłaszcza przy okazji , afer, dyskusji i akcji jak choćby ta związana z dniem tylko dla dorosłych w jednym z łódzkich aquaparków.
- Nauka to lubię. Jak zasypiać szybciej ? Program dotyczący tematu bezsenności, tego co zrobić aby jej uniknąć, jak z nią walczyć i co zrobić by zasypiać szybciej robiąc to tak by było to dla nas bezpieczne.
- Czy głodzenie się jest zdrowe ? Nauka to lubię, Jak działa człowiek odc.31. Nowa odsłona cyklu, który moim zdaniem powinien być puszczany na lekcjach biologii lub co najmniej wykorzystywany przez rodziców, których dzieci uczą się w edukacji domowej. Krótko, szczerze i na temat.
- Spowiedź grabarza 7 metrów pod ziemią. Coś dla ludzi o mocnych nerwach. Gościem Rafała Gębury był grabarz, tiktoker i współautor książki Moja przyjaciółka śmierć Robert Konieczny. To rozmowa na temat, którego zazwyczaj się unika, myśli się o nim tylko w przypadku śmierci osoby bliskiej lub w okolicach 1 listopada. To opowieść o najtrudniejszych momentach zawodu grabarza, to kilka historii, chwytających za serce i pytań, które być może nie zawsze mielibyśmy odwagę zadać.
- Jak niepełnosprawni są traktowani w Polsce ? Zero Znieczulenia odc.31. Temat bardzo trudny, bardzo bliski mnie i wielu rodzinom. Po prostu posłuchajcie i posyłajcie dalej. Po prostu.
- Agata uczy. Galicja vs reszta Hiszpanii. Co ją wyróżnia ? Tym razem wybrałam do posta odcinek językowo -podróżniczy, ale też pełen ciekawostek i cennych informacji.
- Co tam jest shoping haul? A haul, haule i howl ? Po Cudzemu odc.295. Jak zawsze praktyczna wiedza przedstawiona tak że łatwo ją przyswoić. Tym razem odcinek dotyczy słów, które często można spotkać w tytułach vlogów czyli o tym co właściwie oznacza słowo haul.
- Jak w Polsce żyją niewidomi ? Marcin Ryszka opowiada jak działa system. Zero Znieczulenia odc.32. Drugi odcinek mini-cyklu poświęconego osobom niepełnosprawnym. O rzeczywistości osób niewidomych w Polsce opowiada parolimpijczyk i współautor książki Nie widzę przeszkód. Jak sam mówi przyszedł do studia po to by opowiedzieć jak to jest być niewidomym. Sam stracił wzrok jako pięciolatek. Dziś jest ojcem, mężem, sportowcem, ma własną fundację. Bardzo szczerze opowiada z czym muszą mierzyć się osoby niewidome, jak bardzo potrzebna jest im pomoc osób trzecich, czasem zupełnie obcych, a jednocześnie podpowiada co należy zrobić lub powiedzieć by takiej osobie pomóc a czego unikać. Mówi o absurdach polskiego prawa, sytuacjach z życia codziennego czy wizerunku osób niepełnosprawnych w mediach. W programie pojawiają się też nawiązania do poprzedniego odcinka dotyczącego rodzin osób z niepełnosprawnościami. Godzinna rozmowa, ale zdecydowanie warta tego by ją obejrzeć.