Strony

sobota, 24 lipca 2021

Motywacja do blogowania- jak ją znajdujecie, a może nie macie z tym problemu?

Drodzy Czytelnicy. W dzisiejszym poście chciałabym zapytać Was o motywację do blogowania.  Musicie czasem jej szukać, czy w ogóle nie macie z nią problemu ? 

 

źródło

Ja przyznam szczerze, że przez te prawie dziesięć lat blogowania miałam dwa momenty kiedy moja motywacja nieco spadła. Było to spowodowane po pierwsze  sporą ilością obowiązków studenckich jakie wtedy miałam. Pisząc wtedy mam na myśli rok 2017 i pisanie pracy magisterskiej. 

Drugi taki moment miał miejsce rok później kiedy zaczęłam zauważać coraz mniejszą ilość wyświetleń moich postów. Swoją rolę odegrała też tendencja, którą w blogosferze można zauważyć od kilku lat, a mianowicie mała ilość komentarzy i dyskusji pod wpisami. Ostatecznie  z blogowania nie zrezygnowałam, ale zmieniłam do niego podejście. 

środa, 21 lipca 2021

Inspiracje internetowe na drugą połowę wakacji. Garść historii, szczypta języka angielskiego i jeszcze coś ciekawego

Drodzy Czytelnicy. W drugiej połowie lipca i wakacji przychodzę do Was z kolejną porcją internetowych inspiracji. Tym  razem pochodzą one z kilku źródeł  tj. z serwisu Youtube oraz od innych blogerów. 

W pierwszej części posta znajdują się interesujące materiały filmowe zaś w drugiej linki do konkretnych wpisów znalezionych w zakamarkach blogosfery. 

Arlena Witt da szybką lekcję angielskiego, a Radek Kotarski przypomni o niezwykle ważnych kwestiach historycznych  tj. działalności Polskiego Państwa Podziemnego oraz o Żołnierzach Wyklętych.

Choć oba prezentowane odcinki Polimatów pochodzą z 2015 roku nie straciły na aktualności. O Międzynarodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych obchodzonym 1 marca należy pamiętać co roku.  

Odcinek poświęcony  Polskiemu Państwu Podziemnemu  jest niezwykle cenną lekcją historii nie tylko w kontekście zbliżającej się wielkimi krokami 77 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. 

Każdego roku 1 sierpnia o godzinie 17 wszyscy na chwilę się zatrzymujemy, aby uczcić pamięć bohaterów tamtych dni. Tak więc i Wy nieco wcześniej zatrzymajcie się i obejrzyjcie materiał Kotarskiego. Zdecydowanie warto. 

Inni blogerzy też zadbali o to, abyście mieli co czytać.  Zapraszam, więc do czytania, słuchania i oglądania. Mam nadzieję, że wybrane przeze mnie filmy i teksty przypadną Wam do gustu.  

 
źródło

poniedziałek, 19 lipca 2021

Albumy tematyczne - często je przeglądacie i czytacie, a może nawet dajecie komuś w prezencie?

Drodzy Czytelnicy. Dziś chciałabym zapytać Was jakie macie zdanie na temat różnego rodzaju albumów tematycznych i ich kupowania czy to dla siebie czy dla kogoś innego. 

Lubicie oglądać tego rodzaju albumy, leksykony i czytać zawarte w nich informacje ? Czy uważacie, że dzięki ich przeglądaniu bądź dokładnemu czytaniu  rzeczywiście można poszerzyć swoją wiedzę ?  

Mnie osobiście tego rodzaju albumy kojarzą się z prezentami na zakończenie roku szkolnego zwłaszcza w szkole podstawowej. Wtedy nauczyciele często dawali  jako nagrodę  różnego rodzaju publikacje przyrodnicze czy podróżnicze. 

Uważam, że teraz takie albumy powstają i mogą powstać praktycznie na każdy temat. Od tych dotyczących historii, przyrody, podróży poprzez te o książkach, filmie, na fotografii i technice kończąc.


 

 

 

 

 

 

 źródło

piątek, 16 lipca 2021

Kącik Filmowy#20. Polscy aktorzy z apetytem na zagraniczną karierę + sierpniowe nowości kinowe


Wykonanie : Klaudyna Maciąg
Kącik Filmowy by Anne 18 - miejsce  gdzie będę pisać o filmie. W kąciku znajdą się nie tylko recenzje polskich produkcji które obejrzę i  uznam za warte polecenia.  Będę pisać także o blogach i kanałach w serwisie Youtube poświęconych filmowi. Znajdziecie tutaj moje recenzje, przemyślenia i  garść filmowych inspiracji. 
 
Drodzy Czytelnicy. Dziś w Kąciku Filmowym ponownie garść wywiadów tym razem z aktorami, którzy otwarcie mówią o tym, że marzą o graniu w zagranicznych produkcjach. Na planach serialowych i filmowych w Niemczech czy Stanach Zjednoczonych gościli już między innymi:  Jakub Gierszał, Joanna Kulig, Borys Szyc, Weronika Rosati czy Tomasz Kot. Takie ambicje i plany ma też pewien zapewne dobrze Wam znany aktor młodego pokolenia. Jaki? Zapraszam do dalszej lektury. 

środa, 14 lipca 2021

Garść inspiracji na upalne dni, bo nawet nie wychodząc z domu można się czegoś nauczyć

Drodzy Czytelnicy. Wakacje trwają w najlepsze, za oknem, więc być może nie każdy ma ochotę na wyjście z domu.  Może to dobra okazja by mimo np. wolnego dnia poświęcić kilka minut samemu sobie i swojemu rozwojowi? 

Internet daje takie możliwości, a ja śpieszę Wam z pomocą prezentując kilka interesujących materiałów z bogatych zasobów serwisu Youtube. 

Będą "lekcje" historii z Radosławem Kotarskim i jego Polimatami, kilka słów o genach od Tomasza Rożka oraz szybka powtórka z angielskiego z Arleną Witt. 

 

źródło

Czasem mniej znaczy więcej dlatego do dzisiejszego posta wybrałam zaledwie cztery nagrania. Mam nadzieję, że przypadną Wam do gustu i rzeczywiście dowiecie się z nich czegoś nowego. Zainteresowani? Jeśli tak to życzę miłego oglądania i słuchania.  Liczę na odzew w postaci komentarza. 

wtorek, 13 lipca 2021

Blogosfera książkowa latem

Drodzy Czytelnicy. Dziś zapytam i mam nadzieję zachęcę Was do dyskusji o tym Czy blogosfera książkowa latem wygląda nieco inaczej niż w pozostałych miesiącach w roku ? 

Być może z racji wyjazdów wpisów jest mniej,  dominują recenzje książek idealnych na wakacyjne wieczory ? Czy pojawia się więcej relacji z Targów Książki, spotkań autorskich i innych wydarzeń literackich ? Widzicie jakieś inne zmiany typu wpisy tematyczne ?

źródło

piątek, 9 lipca 2021

[Dyskusja] Wakacyjne plany kulturalne 2021

Drodzy Czytelnicy. Dziś znów będzie krótko. Tym razem chciałabym zapytać o Wasze wakacyjne plany kulturalne .  

Wybieracie się w najbliższych miesiącach do kina/ teatru bądź na koncert , a może ze względu na niepewną sytuację epidemiczną bądź dłuższe wakacyjne wyjazdy niczego takiego nie planujecie ?


źródło

środa, 7 lipca 2021

Kącik blogowy # 39 Kontakt ze swoimi czytelnikami

Drodzy Czytelnicy. Dziś w Kąciku blogowym chciałabym poruszyć temat utrzymywania kontaktu z czytelnikami Waszych blogów. Nie mam tu na myśli wymiany komentarzy tylko np. wiadomości na portalach, społecznościowych, mejle spotkania na wydarzeniach poświęconych literaturze, blogowaniu, itd. Chodzi o ten bardziej prywatny kontakt

 

źródło

poniedziałek, 5 lipca 2021

Cykl Językowo #29. Pytanie o blogi poświęcone nauce języków obcych


 


 

Drodzy Czytelnicy. Dziś będzie bardzo krótko. Chciałabym tylko zapytać Was o godne polecenia blogi i strony poświęcone nauce języków obcych.

Mam na myśli zarówno blogi, na których opisywane są metody samodzielnej nauki, sposoby jej planowania, jak i te zawierające darmowe materiały do konkretnych języków tj. angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego oraz włoskiego.  Chętnie poczytam także wpisy/ artykuły o tym co najczęściej jest motywacją do nauki tych cieszących się dużo mniejszą popularnością języków obcych np. chińskiego czy japońskiego. 

Generalnie interesują mnie wszystkie ciekawe miejsca w blogosferze w całości lub częściowo poświęcone nauce języków obcych. Czasami nawet jeden krótki tekst może okazać się niezwykle pomocny. 

czwartek, 1 lipca 2021

Nietrafione prezenty książkowe- jaka jest Wasza reakcja ?

Drodzy Czytelnicy. Dziś chciałabym zapytać o to jak reagujecie na nietrafiony prezent książkowy. Nie mam tu na myśli reakcji zaraz po jego otrzymaniu , bo niekiedy robi się dobrą minę do złej gry tylko tę nieco późniejszą. 

 


 źródło

Jestem ciekawa czy mimo wszystko próbujecie czytać daną książkę  nawet jeśli wybitnie nie trafia w Wasz  gust czytelniczy, a może chowacie taki prezent głęboko w szafie bądź szukacie innego rozwiązania, bo kilka ich jest ? Może zdradzicie je w komentarzu.